В Олександрії розробили гуманну програму регулювання чисельності безпритульних тварин

Олександрійська влада спільно з громадською організацією «Друг» розробили «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста Олександрії на 2018—2020 роки».

Її головною метою є зменшення кількості бродячих тварин та створення безпечних умов для жителів міста гуманними методами, пишуть «Олександрійські новини».

Цього разу до боротьби з бродячими тваринами, в першу чергу собаками, підійшли ґрунтовно. Влада визнає, що їхнє знищення не лише суперечить моралі, але й виявилося цілком неефективним: місце вбитих собак просто займають нові.

Тому даною Програмою пропонується безпритульних тварин після відлову не вбивати, а стерилізувати, щеплювати, обробляти від паразитів, ідентифікувати і відпускати назад у «природне» середовище. Таким тваринам будуть надавати спеціальний статус — «санітарної собаки міста». Інший варіант — віддавати оброблених тварин тим, хто готовий взяти їх під опіку.

Програма також передбачає створення бази даних бродячих тварин і роботу опікунів, які слідкуватимуть за конкретними тваринами і зграями. Важливим моментом, згаданим в документі, є те, що стороннім особам та організаціям (так званим «доґхантерам») повністю забороняється відловлювати та вбивати безпритульних тварин.

Програма встановлює чіткі вимог до тих, хто може займатися відловом тварин. Ці працівники не мають перебувати на обліку з приводу психічних хвороб, алкоголізму і наркоманії, а також не можуть мати доведених фактів жорсткого поводження з тваринами в минулому.

«До вилову безпритульних тварин не допускаються особи, що проявляють жорстоке поводження з тваринами. Підставою усунення працівника з вилову безпритульних тварин від роботи може бути одноразове грубе порушення правил гуманного ставлення до тварин».

Окремо виписане і питання усипляння тварин.