«Світ кабукі» презентували в обласному художньому музеї (ФОТО)

В обласному художньому музеї відкрили виставку японської гравюри «Світ кабукі».

В експозиції — 70 гравюр майстрів школи Утагава, повідомили Новини Кіровоградщини в музеї.

Левова частка робіт виставки належить Утагаві Кунійосі (1798—1861), якого до цього часу вважають одним з найкращих майстрів, що працював над образами акторів театру кабукі та останнім великим майстром укійо-е. Серед його учнів — Утагава Куніясу, твори якого на сьогодні залишилось досить мало та Утагава Йосііку, який прославився не тільки як майстер, а й як відомий карикатурист.

На виставці також представлені роботи Утагави Кунісади — найбільш плідного та фінансово успішного художника школи Утагава, а також його учня – Тойохари Кунітіки.

Ілюстративно-інформаційний матеріал доповнює атмосферу східної екзотики. Зокрема, альбоми «Сучасна японська каліграфія», передані у 2008 році Національним художнім музеєм України з нагоди відкриття в обласному художньому музеї виставки «Японська каліграфія».

Довідково:
Історія японського театру кабукі починається 1603 року, коли владу в країні захоплює клан Токугава і в історії Японії починається так званий період Едо. Спочатку в театрі грали чоловіки і жінки (зокрема – куртизанки), але після спеціального закону 1629 року брати участь у виставах дозволили тільки дорослим чоловікам. Саме тоді з’явилась особлива акторська каста, яка спеціалізувалась виключно на виконанні жіночих ролей. Чисельні спроби у подальшому повернути жінок до театру виявилися невдалими, адже японській консерватизм – явище загальновідоме. І доказом тому є зокрема той факт, що популярність театру кабукі в сучасній Японії тільки зростає і його вистави регулярно проходять у Національному театрі в Токіо.