Школярі Кіровоградщини побачили «Кіборгів» завдяки очільнику області

Очільник регіону Сергій Кузьменко у рамках проекту «Захисник Кіровоградщини» подарував 245 учням із чотирьох районів та обласного центру квитки на фільм «Кіборги», прем’єрний показ якого відбувся у кінотеатрі «Портал» учора, 7 грудня.

Як розповів координатор проекту «Захисник Кіровоградщини» Олег Вєтров, на перегляд фільму приїхали учні з Долинського, Компаніївського, Новгородківського та Кіровоградського районів, пише «КП».

– Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко у рамках проекту запропонував дати можливість дітям безкоштовно переглянути стрічку «Кіборги», – розповідає Олег Вєтров. – Фільм не залишив жодного байдужого в залі. Проект «Захисник Кіровоградщини» виховує та загартовує підростаюче покоління у національно-патріотичному дусі. І те як діти відреагували, які в них були емоції після перегляду, означає, що з такою молоддю у нас є майбутнє.

Разом із тим на прем’єрі школярі мали нагоду поспілкувалися з самими кіборгами – бійцями третього окремого полку спецпризначення, які боронили Донецький аеропорт, та їхнім легендарним командиром Олександром Трепаком.

– Не знаю, що цей фільм вам дасть, але ви маєте розуміти, я, мої солдати – хлопці і дівчата – чотири роки віддаємо себе Україні... 76 бійців поклали своє життя під час оборони Донецького аеропорту, п’ятеро – з нашого полку. Це хлопці, які ходили в цей зал і, можливо сиділи на цих місцях, і ще чотири роки тому вони були живі… Що буде завтра – ніхто напевно не знає, але це залежить від нас із вами, – звернувся до учнів командир полку.

– Долинський район дякує голові облдержадміністрації Сергію Кузьменку та керівнику обласного проекту «Захисник Кіровоградщини» Олегу Вєтрову за надану можливість старшокласникам міських шкіл та учням Долинської філії ПТУ №36 переглянути фільм «Кіборги». Звісно, 240 днів оборони не можливо викласти у двох годинах, але те, що учні побачили і почули історію сучасних героїв, які творять нашу нову країну, про те, яким було їхнє життя під час тривалої оборони, – вразило до глибини душі. Вдячні за проведення такого зворушливого заходу, – додала перший заступник голови Долинської райдержадміністрації Інна Зеленокорінна.

Фільм «Кіборги» – це військова драма режисера Ахтема Сеїтаблаєва про оборону Донецького аеропорту. Герої стрічки – це збірні образи, списані з реальних військових як кадрових, так і добровольців. Головні ролі виконали Макар Тихомиров, Андрій Ісаєнко, Віктор Жданов, Роман Ясіновський.