На Кіровоградщині порушники земельного законодавства нашкодили державі майже на 12 млн гривень

Упродовж 11 місяців 2017 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області провели 503 перевірки дотримання вимог земельного законодавства.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у прес-службі ГУ Держгеокадастру області.

Управлінням з контролю за використанням та охороною земель видано 591 наказ «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності». Під час проведення перевірок виявлено 307  порушень. Складено 171 протокол про адміністративні правопорушення. Винесено 168 постанов, з них 17 — про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину (матеріали направлено до правоохоронних органів), 151 – про притягнення до адміністративної відповідальності. Для вжиття заходів реагування матеріали з 43 справ направлено до правоохоронних органів, із них 15 – до прокуратури.

Зважаючи на виявлені порушення, нараховано розмір заподіяної шкоди державі на суму 11,7 млн грн, з них майже 1,4 млн грн відшкодовано у добровільному порядку. Накладено штрафів на суму 33,1 тис. грн, з яких 24,05 тис. грн сплачено у добровільному порядку.