«Кіровоградгаз» знову погрожує обмежити газопостачання котелень

5 грудня 2017 року ДП «Кіровоградтепло» отримало лист ВАТ «Кіровоградгаз» з вимогою до 8 грудня 2017 року вирішити питання щодо проведення у повному обсязі розрахунків за спожитий природний газ та отримання номінацій.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у ДП «Кіровоградтепло».

У протилежному випадку буде розпочата процедура примусового припинення (обмеження) газопостачання підприємства, незважаючи на те, що питання розрахунків за газопостачання перебуває на жорсткому контролі керівництва міста та адміністрації підприємства і йде пошук усіх можливих шляхів погашення заборгованості за газ.

За умови погашення багатомільйонної дебіторської заборгованості, ДП «Кіровоградтепло» має можливість у повному обсязі погасити заборгованість за природний газ та послуги розподілу і транспортування газу у сумі 186,3 млн. грн., адже на даний час дебіторська заборгованість по підприємству складає понад 199 млн. грн.

Питома вага у складі заборгованості – різниця в тарифах, яка не відшкодовувалась державою з 2013 року і на даний час складає:

Різниця в тарифах по населенню – 87,9 млн грн.

Різниця в тарифах для бюджетних установ – 33,7 млн грн.

Крім того, станом на 06.12.2016 року заборгованість по пільгах і субсидіях складає 17,8 млн. грн.

Заборгованість населення – 46,2 млн грн.

Заборгованість бюджетних установ – 12 млн грн.

Інші споживачі – 1,4 млн грн.

При цьому, оплата за спожитий газ здійснюється щоденно в автоматичному режимі банківською установою з рахунків підприємства із спеціальним режимом використання, на які надходить оплата споживачів за надані послуги теплопостачання за встановленим нормативом і одразу направляється як оплата за спожитий природний газ на рахунки газопостачальних, газотранспортуючих та газорозподільних компаній.

Для вирішення питання розрахунків за газ у повному обсязі держава повинна погасити заборгованість з різниці в тарифах, по пільгах та субсидіях, бюджетні установи та населення систематично розраховуватись відповідно до укладених договорів, а підприємство в свою чергу з газопостачальниками для подальшого отримання номінацій на газ і стабільного проходження опалювального сезону.