В ОДА говорили про стан молодіжного будівництва в області

????????????????????????????????????

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка в онлайн-режимі (за участі посадовців органів влади у містах і районах) відбулась робоча нарада, на якій розглянуто питання розвитку будівництва на території області, а також інші актуальні питання, що стосуються містобудівної діяльності.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Сергій Коваленко нагадав учасникам наради, насамперед представникам територій, що з 10 червня нинішнього року набрав чинності закон, яким внесено зміни до законодавства щодо удосконалення містобудівної діяльності. Вони, зокрема, стосуються порядку надання вихідних даних на проектування об’єктів будівництва, проведення експертизи, порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Щодо розвитку житлового будівництва, то ця проблема залишається досить актуальною на території області, у тому числі щодо забезпечення житлом молоді, учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб. Тому, наголосив перший заступник голови облдержадміністрації, зусилля органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування повинні бути спрямовані на активізацію роботи в даному напрямку.

Також на нараді розглянуто проект обласної програми забезпечення молоді житлом на 2018—2022 роки. Його презентувала начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Вікторія Кулікова. Вона зазначила, що проект програми планується до розгляду на сесії обласної ради у грудні поточного року.

Прийняття нового документа, який обумовлює порядок будівництва житла для молоді на Кіровоградщині, зумовлене тим, що в нинішньому році завершується дія попередньої обласної програми, розрахованої на 2013—2017 роки. За цей час Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву надано пільгових кредитів 14 молодим сім’ям, ще один кредит надано з обласного бюджету. Дуже непростими зусиллями (враховуючи ситуацію, що склалася в минулі роки навколо регіонального відділення Фонду в області, коли житлові об’єкти перекредитовувались по кілька разів і багато молодих родин внаслідок цього фінансово постраждали) все ж вдалося добудувати та ввести в експлуатацію три житлові будинки в Олександрії і Кропивницькому за програмою пільгового молодіжного житлового кредитування.

Сьогодні, завдяки змінам, що відбулися (призначено нового керівника Кіровоградського регіонального управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву – ним став депутат обласної ради Артем Погребнюк) вдається повернути чесне ім’я Фонду і змусити його робити ту місію, яка для нього визначена, користуючись відповідними інструментами і можливостями.

Щодо формату нової обласної програми, то, як зазначила Вікторія Кулікова, під час її підготовки, як і в минулі роки, визначено основні вектори – це добудова об’єктів, що мають певний ступінь готовності, це резервування нових земельних ділянок під будівництво житлових об’єктів за рахунок інвестування молоддю, яка отримуватиме пільгові кредити, це переобладнання під об’єкти житлового будівництва наявних приміщень, які мають органи влади на місцях, це можливість будівництва приватних індивідуальних житлових будинків для молоді. Також у програмі пропонуватиметься і новація – будівництво сучасних екопоселень (є сподівання, що така пропозиція знайде своїх послідовників, адже немало молодих родин висловлюють бажання жити в гармонії з природою).

Як працюватиме регіональне відділення Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та які першочергові кроки вже зроблені після його призначення на посаду (у жовтні поточного року), на нараді розповів Артем Погребнюк.

Представники Державної архітектурно-будівельної інспекції в області акцентували увагу представників органів влади на місцях про новації у законодавстві, що стосуються порядку ведення містобудівної діяльності, та про необхідність їх дотримання, адже за порушення законодавства передбачені чималі штрафи (це стосується і замовників будівельних робіт, і підрядників).