У Кіровограді вітали працівників культури та майстрів народного мистецтва (ФОТО)

Сьогодні в обласному центрі з професійним святом вітали працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Урочистості і концертна програма відбулися в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.Л.Кропивницького. У фойє театру з нагоди свята представлено фотовиставку «Окрилені творчістю», присвячену митцям.

Під час урочистої частини працівників культури привітав голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко:

– Мені дуже приємно вітати вас – надзвичайно талановитих людей, які творять прекрасне і вічне. Дякую вам за вашу роботу та за ваш внесок у розвиток українського мистецтва.
Голова облдержадміністрації наголосив, що візитівкою Кіровоградщини сьогодні є низка мистецьких фестивалів всеукраїнського рівня, – як нових, так і традиційних, а також зауважив, що лише протягом цього року в області проведено сотні різноманітних культурних заходів.

– Щиро дякую вам за свято, яке ви організовуєте чи то в селі, чи в селищі, чи в обласному центрі, чи на великій сцені, чи в сільському будинку культури, – підкреслив Сергій Кузьменко – На щастя, ми сьогодні вже можемо говорити про відремонтовані будинки культури в селах, про появу нових електронних систем в бібліотеках. Думаю, спільними зусиллями ми зможемо зробити, щоб гарні затишні театри, палаци культури були не тільки в обласному центрі, а й у інших населених пунктах Кіровоградщини. Ми вже зараз чимало для цього робимо.

З нагоди свята очільник облдержадміністрації побажав усім працівникам культури та майстрам народного мистецтва області успіхів, невичерпної енергії та натхнення творити. Разом з головою обласної ради Олександром Чорноіваненком Сергій Кузьменко вручив кращим фахівцям галузі грамоти і подяки.

Цьогорічні лауреати обласної премії «Духовний скарб Кіровоградщини» під час урочистостей отримали від очільників області дипломи, нагрудні знаки, грошові винагороди та статуетки «Степовий орел».

Так, у номінації “За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото- та кіномистецтва” премію отримала Олеся Бушмакіна – артист драми вищої категорії КЗ “Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького”. У номінації “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва” перемогла Людмила Багатько – керівник народного аматорського фольклорного ансамблю “Кумоньки” Аджамського сільського Будинку культури Кіровоградського району. У номінації “За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини” перемогла Тетяна Ткаченко – директор обласного художнього музею. А у номінації “За внесок у розвиток бібліотечної справи” кращою визначено Тамару Полудень — директора Компаніївської централізованої бібліотечної системи.