Посадовці впевнені, завдяки субсидіям опалювальний сезон у Кіровограді проходитиме стабільно

Система нарахування житлових субсидій для жителів Кіровограда працює стабільно.

На цьому наголосили начальник управління соціального захисту населення Подільської районної ради Володимир Стецюк та заступник начальник управління соціального захисту населення Фортечної районної ради Олена Костенко під час прес-конференції у міській раді сьогодні, 07 листопада.

Для 28800 домогосподарств Фортечного району і 17 тисяч – Подільського району житлові субсидії вже нараховані автоматично –це родини, які користувалися державною підтримкою у поточному році. Заяви решти заявників, хто звернувся вперше, чи після річної перерви, комісія розглядає і приймає рішення.

— Сьогодні соціальна напруга у Кропивницькому, пов’язана з процедурою оформлення субсидій, значно спала, — відзначила Олена Костенко. – Це пов’язано з покращенням організації роботи. Якщо минулого року ми видавали повідомлення про призначення субсидій в управлінні у визначені дні, то тепер їх можна отримати у всіх відділеннях ЖЕО чи у голів квартальних комітетів впродовж всього часу їх роботи, тобто 8 годин на день.

Єдиною підставою сьогодні для відмови у нарахуванні субсидій може бути лише купівля товарів чи послуг членами родини на суму від 50 тисяч гривень.

— Про такі факти обов’язково необхідно повідомляти, -акцентував увагу Володимир Стецюк. – Інакше є шанс родині стати боржником, при чому нарахування субсидії такій родині припиняється, а сума боргу може бути значною.

Дещо змінилися, у порівнянні із попереднім роком і соціальні норми нарахування субсидій. Так, для розрахунку субсидії на опалення приміщення в розрахунках враховується норма 5 м3 на один квадратний метр опалювальної площі замість 5,5 м3. Для помешкань з газовою плитою норма споживання зменшена іх 7.1 м3 до 5,4 м3 на людину тощо.

— Процедура отримання субсидії залищається такою ж максимально простою, як і минулоріч, — наголосив Володимир Стецюк. – Для цього необхідно принести лише два документи: заяву і декларацію про доходи.

Для мешканців, які були заощадливими, держава відшкодує зекономлені на користуванні комунальними послугами кошти. Програма монетизації дозволить отримати гроші за не використані суми субвенції від економію газу – до 100 м3 і електроенергії – до 100 кВт/год.

— Загалом система оформлення житлових субсидій є надзвичайно важливою з точки зору забезпечення стабільного проходження опалювального сезону в обласному центрі, — підкреслив Володимир Стецюк. – Вона дозволяє здійснювати гарантовану оплату за комунальні послуги. Тож я закликаю родини кропивничан не соромитися, а звертатися до Центрів надання державних допомог і отримувати таку необхідну сьогодні для багатьох сімей матеріальну підтримку.