Пам'ять жертв Голодомору вшанували в обласному центрі

25 листопада українці та світ, як і щороку, вшановують пам’ять убитих Голодомором 1932–33 років.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

В обласному центрі пам’ять невинно убієнних вшанували поминальною ходою під дзвони Кафедрального собору – по вулиці Великій Перспективній до пам’ятного знаку «Жертвам Голодоморів в Україні». У ході взяли участь кількасот гостей та жителів обласного центру, серед яких студенти, військові, громадські і політичні діячі, керівництво області та міста. Про події 1932—1933 років учасникам ходи нагадували актори, одягнені як сільські жителі часів Голодомору, які тримали в руках запалені свічки та лампади.

Голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко разом із головою обласної ради та міським головою, іншими учасниками жалобної церемонії поклали до підніжжя хреста – пам’ятного знака «Жертвам політичних репресій та голодоморів» квіти та колосся пшениці, як символи пам'яті про Голодомор і боротьбу українського селянства проти тоталітарного комуністичного режиму.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять українців, які загинули внаслідок Голодомору.

Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк та також представники духовенства провели панахиду за загиблими жертвами голодоморів в Україні.