Міських очільників області навчали, як вести ефективний менеджмент

Практичний семінар відбувся у міській раді в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської міськради.

Учасниками семінару, який організували спільними зусиллями управління економіки міської ради, регіональне відділення Асоціації міст України та управлінням регіонального розвитку містобудування та архітектури ОДА, стали міські голови міст області, заступники міських, селищних, сільських голів, секретарі, керівники та спеціалісти структурних підрозділів рад та ОТГ.

Учасники практикуму розглянули питання впровадження системи енергетичного менеджменту в бюджетній сфері міста. Досвідом обласного центру ділилася начальник відділу енергозбереження та промисловості управління економіки Маріанна Морква.

— Головним завданням, яке визначив Уряд України на 2017 рік у напрямку енергоефективності, є запровадження енергетичного менеджменту у бюджетних установах. – відзначила у своїй доповіді Маріанна Морква. — Враховуючи досвід впровадження системи енергетичного менеджменту в обласному центрі, можемо з впевненістю сказати, що саме необхідно для роботи у даному напрямку.

На переконання Маріанни Моркви, необхідно зосередити увагу на:

— формуванні цілісної (територіальної) міської політики в напрямку організації управління використанням паливно – енергетичних ресурсів;

— створенні спеціалізованої ланки у сфері енергоефективності, енергозбереження та енергоменеджменту в системі управління (територією) містом;

— забезпеченні всіх бюджетних закладів приладами обліку енергоресурсів, в першу чергу теплолічильниками

— створенні електронної бази даних про бюджетні об'єкти енергоспоживання

— впровадженні інструменту для оперативного збору та аналізу даних про споживання енергії на кожному конкретному об'єкті.