До 1 грудня навчальні заклади області повинні прозвітувати про використання коштів

До 1 грудня загальноосвітні навчальні заклади повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів.

На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко на апаратній нараді в ОДА, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Він підкреслив, що відповідно до норм Закону «Про освіту», частина яких вже набула чинності, освітні заклади мають оприлюднювати фінансову звітність.

«До 1 грудня на веб-сайтах всіх шкіл має з'явитися інформація щодо надходження та використання коштів з усіх джерел фінансування: субвенції на заробітну плату, коштів місцевих бюджетів та благодійних внесків батьків», — зауважив посадовець.

Така звітність, на переконання Сергія Коваленка, продемонструє, що кошти батьків у розвиток шкіл є досить незначними і їх можна замістити коштами із місцевих бюджетів. «У випадку, якщо будуть мати місце факти або інформація про обіг батьківських коштів в школах, а це означає незаконні фінансові операції — хтось має понести відповідальність за незаконний обіг готівки в закладах» – додав він. Моніторинг виконання закону заплановано провести протягом грудня.

Також перший заступник голови ОДА наголосив й на тому, що в державному бюджеті на наступний рік закладено підвищення оплати праці педагогів на 1 тарифний розряд та фіксовану надбавку 20% за престижність праці.