У прокуратурі повідомили, що саме хотів владнати за хабар керівник кіровоградського СІЗО (ФОТО)

Прокуратура виявила в діяльності установи виконання покарань №14 в обласному центрі грубі порушення законодавства та конституційних прав ув’язнених, які протягом тривалого часу не були усунені.

Про це під час брифінгу повідомив начальник відділу прокуратури області Олександр Замороз, інформують Новини Кіровоградщини.

«Нами виявлено антисанітарний стан камер. Несправність електрообладнання, що створює загрозу життю і здоров’ю ув’язнених. Охоронна сигналізація в установі прослужила більше 30 років і постійно виходить з ладу. При тому, що 160 дверей камер встановлені ще на початку 20 століття і не є реальною перешкодою для виходу ув’язнених з камер у разі виникнення бунтів, чи надзвичайних ситуацій. Замість передбачених нормативами 5 технічних рубежів охорони установи — фактично є лише один. Через некомплект особового складу частина постів не виставляється взагалі, а деякі пости просто суміщуються. Система відеоспостереження працює неефективно. Через споглядацьку позицію адміністрації в’язні порушують режимні вимоги, самовільно виходять з камер, спілкуються між собою, мають можливість впливати на співучасників злочину, коректувати та змінювати покази в суді. За відсутності обшукових заходів прокуратурою з камер взятих під варту осіб вилучено: великі запаси лікарських засобів, шприци для ін’єкцій, ножі та безліч інших колюче-ріжучих предметів, ключі від дверей камер, що дає можливість в’язням вільно переміщуватись територією установи», — повідомив він.

За його словами, лише у поточному році на усунення порушень внесено 25 документів реагування, однак ситуація не покращується, а лише погіршується.

«Прокуратурою області внесено через Генеральну прокуратуру України до Міністерства юстиції України вказівку про призупинення функціонування УВП № 14, оскільки такий стан речей в установі є недопустимим і у разі виникнення надзвичайних подій існує загроза безпеці жителів міста. Зазначена вказівка, як і інші 8 документів прокурорського реагування Міністерством належним чином не розглянуті, дієвих заходів до усунення порушень до цього часу не вжито», — наголосив Олександр Замороз.

Нагадаємо, керівник установи спробував підкупити працівника прокуратури, щоб вирішити дане питання.

Фото: прес-служба прокуратури області.