На Кіровоградщині 52 автобуси пристосовані для перевезення людей з інвалідністю

Під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулось чергове засідання обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

"Для забезпечення одного із головних завдань держави – створення безпечного, доступного та комфортного середовища для людей з особливими потребами, в області розроблено та затверджено обласний план заходів «Безбар'єрна Кіровоградщина», — підкреслив на початку засідання посадовець. За його словами, цьогоріч протягом літнього періоду проведено низку заходів по забезпеченню доступності приміщень об’єктів соціального призначення.

Результати цієї роботи були розглянуті на попередньому комітеті доступності.

Цього разу на засіданні проаналізовано ситуацію з облаштуванням об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю.

Як зазначив директор департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександр Корнюша, органами місцевої влади проводиться постійна робота з перевізниками щодо покращення умов перевезення людей з особливими потребами. Так, при оголошенні конкурсів з перевезення пасажирів встановлюються обов’язкова умова щодо забезпечення на приміських автобусних маршрутах не менше одного спеціалізованого транспортного засобу.

«За результатами проведеної роботи на даний час в області працює 52 автобуси, пристосовані для перевезення людей з інвалідністю, що на 12 одиниць більше від показника 2016 року. З них 9 на міжміських автобусних маршрутах, 17 – на приміських та 26 — на міських», – конкретизував Олександр Корнюша.

Посадовець відзначив й те, що нинішнього року міською радою обласного центру було придбано 20 нових автобусів, пристосованих до потреб людей з інвалідністю. На сьогодні 8 з них вже курсують на міських маршрутах №274 та № 111-б. Відповідають необхідним вимогам і 20 нових тролейбусів, що здійснюють перевезення мешканців Кіровограда з минулого року.

Для покращення надання послуг особам з інвалідністю необхідні заходи проведено на автостанціях обласного центру та Олександрії та залізничному вокзалі обласного центру.

Олександр Корнюша також зауважив, що з метою поліпшення доступу до транспортної інфраструктури осіб з обмеженими можливостями 10 перехресть оснащено світлофорами, обладнаними спеціальними звуковими сигналами. Вісім таких пристроїв працюють в обласному центрі та 2 – в Олександрії. Крім цього, в населених пунктах області до потреб візочників облаштовані 577 пішохідних переходів.

Під час засідання також було проаналізовано виконання обласного плану заходів «Безбар'єрна Кіровоградщина» та діяльність «комітетів доступності» міської ради обласного центру, Маловисківського, Новоархангельського та Новгородківського районів.

Сергій Коваленко наголосив, що питання забезпечення доступу до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури постійно знаходиться на контролі облдержадміністрації, тому звернувся до керівників територій продовжувати роботу задля покращення безбар'єрного середовища для осіб з інвалідністю.