Кіровоградщина зареєструвала на сайті Держенергоефективності 323 об'єкти, що потребують енергосервісу

Кіровоградщина серед перших областей, що розпочали закупку послуг з енергосервісу.

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко під час апаратної наради, повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

«У 2017 році маємо певні успіхи у впровадженні державної політики з енергоефективності. Ми серед тих областей, які розпочали через систему „Прозоро“ закупівлю послуги з енергоаудиту».

Детальніше про реалізацію в області державної програми із енергозбереження проінформував директор департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександр Корнюша.
За його словами, Кіровоградщина за станом впровадження енергоаудиту, порівняно з іншими регіонами, має пристойні показники. Так, від початку старту державної програми область мала пропозиції щодо впровадження енергосервісу лише по 25 об'єктах. На даний час на веб-сайті Держенергоефективності зареєстровано вже 323 об'єкти, що потребують енергосервісу.

Як зазначив Олександр Корнюша, відповідним розпорядженням голови ОДА затверджено 8 об’єктів, де впроваджуватиметься послуга енергосервісу. Це зокрема 4 заклади культури і 4 – освітні. "Ми плануємо залучити на ці об’єкти щонайменше 4 млн грн від приватних інвесторів, — підкреслив посадовець. – Чотири, освітні, уже зареєстровано в системі «Прозоро» (за оперативною інформацією департаменту культури, туризму та культурної спадщини ОДА, заклади по галузі «культура» уже теж пройшли реєстрацію у системі «Прозоро»).

Разом з тим, Олександр Корнюша наголосив на необхідності активізації роботи у даному питанні в районах та містах, які мають затвердити об’єкти енергосервісу та базові норми споживання тепла.

Звертаючись до керівників РДА та органів місцевого самоврядування Сергій Кузьменко зауважив: « Ця програма є політикою Уряду, що має на меті заощадження державних коштів. Чим активніше працюватимемо в системі енергоефективності, тим більше коштів залишатиметься на вирішення нагальних проблем територій: ремонт доріг і тротуарів, освітлення вулиць тощо. Все це можна зробити у тому числі й за рахунок економного використання коштів за тепло».