Досвід Польщі в реалізації проектів Громадського бюджету переймали кіровоградські чиновники

Посадовці Кіровоградської міськради переймали досвід Польщі в реалізації проектів Громадського бюджету.

Про це журналістам розповів начальник управління економіки міськради Андрій Паливода, інформують Новини Кіровоградщини.

У навчальній поїздці взяли участь також представники з Дрогобича Львівської області, Миргорода Полтавської області, Сєвєродонецька Донецької області, а також двох об’єднаних територіальних громад: Балтської Донецької області та Білозірської Черкаської області. Вони вивчити досвід впровадження Громадського бюджету таких міст Великопольського воєводства, як: Познань, Старе місто, Кавенчін, Конін, Каліш та Острув Великопольський.

Андрій Паливода повідомив, що міста Польщі розпочали запровадджувати громадський бюджет з 2013 року, а їх розміри у містах, де побувала українська делегація, сягають 1% від загального розміру бюджетів міст. Наприклад, Громадський бюджет у Познані, з 2013 року зріс з 10 млн до 18,5 млн злотих. Кількість поданих проектів зросла з 265 до 315. А у перший рік реалізації Громадського бюджету до голосування допущено лише 20. У 2017 році — ю160 проектів з 315 поданих. А реалізованих проектів лише 5 у 2013 році, і 38 у 2017 році. Авторами проектів можуть бути лише безпосередньо причетні до міста люди.

— Поляки стикаються з тими ж проблемами, що і у нас: низька якість проектів, неточні кошторисні розрахунки, — поділилася заступник начальника управління економіки Аліна Пузакова. — Але, для себе я відзначила інший характер проектів: менше інфраструктурних, більше розвиткових, оскільки дороги, тротуари, освітлення, водогони міста вже мають. Сьогодні акцент роблять не на конкурсі проектів, ідей, а Громадський бюджет стає більше платформою для дискусій, обговорення бачення розвитку міста. У тому і смак цих бюджетів, що кожна громада сама вирішує як його впроваджувати. Деякі депутати взяли собі «Громадський бюджет», як інструмент роботи зі своїми виборцями. А є такі депутати, що вбачають в громадських бюджетах конкуренцію своій діяльності, оскільки виключається вплив депутата на визначення, який проект реалізувати, знімається «заслуга» депутата при відборі проектів.

Нагадаємо, жителі обласного центру подали 60 проектів на фінансування з громадського бюджету.

За матеріалами сайту міськради.