З 1 жовтня на Кіровоградщині стартує місячник здачі зброї

Головне управління Нацполіції в області оголосило про початок місячника здачі зброї.

Про це Новинам Кіровоградщини повідомили у СК поліції Кіровоградської області.

Із 1 по 31 жовтня 2017 року на території держави та Кіровоградщини зокрема проводитиметься місячник добровільної здачі в органи Національної поліції зброї, спеціальних засобів самозахисту, вибухових матеріалів та боєприпасів.

Громадяни, які добровільно здадуть зброю, звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності, а зброя, яка дозволена до реєстрації, а це мисливська та газова, може бути за їх бажанням зареєстрована у власність в установленому порядку.

Зброю можна здати в органи Національної поліції області за місцем проживання.

Загалом із початку поточного року громадянами було добровільно здано незареєстровану зброю — 2 мисливських нарізних карабіни та 58 мисливських гладкоствольних рушниць, а також 8 мисливських ножів, майже 140 набоїв до зброї армійських зразків, 63 снаряди та 1 гранату.

Крім того, серед зданого 145 одиниць раніше зареєстрованих мисливських рушниць, 10 спеціальних засобів для відстрілу набоїв, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, 6 пристроїв для відстрілу гумових куль (1 – незареєстрований) та 18 патронів до газової зброї.

За результатами проведених перевірок в особисте користування громадян зареєстровано 2 мисливських нарізних карабіни та 49 мисливських гладкоствольних рушниць, газової зброї – 1, холодної – 6 одиниць.

Завдяки добровільній здачі до відділів та відділень поліції області незареєстрованої зброї, боєприпасів від кримінальної відповідальності звільнено 15 осіб.