У Кіровограді відкрили новий гемодіалізний центр (ФОТО)

Медичну мережу обласного центру сьогодні доповнив іще один об’єкт — відділення амбулаторного гемодіалізу, що створено на базі міської лікарні № 2 ім. Святої Анни.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

В урочистому відкритті закладу взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов, народні депутати, відомі меценати, медична спільнота.

За словами міського голови Андрія Райковича, це потужний інвестиційний проект, на реалізацію якого було спрямовано близько 16,5 мільйонів гривень. Він подякував за сприяння та допомогу в реалізації проекту керівництву області та підкреслив, що створення гемодіалізного центру – це яскравий приклад конструктивної співпраці влади, депутатського корпусу, приватного інвестора, місцевих меценатів, які спільно здійснили мрію тяжкохворих на ниркову недостатність.

Вітаючи жителів міста з визначною подією, голова ОДА Сергій Кузьменко зазначив: «В області проживає більше двохсот людей, хворих на ниркову недостатність, для яких гемодіоліз – це не просто медична послуга, це можливість жити». Він нагадав, що у кінці 2014 року в обласній лікарні відкрили сучасне гемодіалізне відділення, розраховане на сто пацієнтів. Нинішнього року послуги гемодіалізу почали надаватися й у Маловисківській райлікарні. "Приємно, що сьогодні й в Кропивницькому з'явилося відділення, у якому послугу гемодіалізу отримуватимуть 60 людей, — зауважив очільник області.

Як зазначив голова обласної ради, найближчим часом депутатський корпус обласної ради розгляне питання щодо фінансування витратних матеріалів для центру.

Загалом, відділення розраховане на 10 діалізних місць, які можуть охопити 60 пацієнтів за три зміни. Центр укомплектований необхідними медичними кадрами та новітньою апаратурою, яку у безкоштовне користування надала компанія «Фрезеніус Медікал Кер Україна». Вона ж здійснюватиме сервісне обслуговування обладнання, навчання персоналу та методологічну підтримку.

Перших пацієнтів медична установа прийме уже наступного тижня.