ОСББ та ЖЕКи Кіровограда попередили, що без актів готовності будинки не підключать до тепла

Головне управління житлово-комунального господарства міської ради доводить до відома ОСББ, ЖБК, ОЖБК та інших балансоутримувачів житлових будинків, що підготовча кампанія житлового та теплового господарства до опалювального сезону 2017/2018 року добігає кінця.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської міськради.

Балансоутримувач чи інша організація, що здійснює утримання/управління житлового фонду (ЖБК, ОЖБК, ОСББ), відповідно до п. 2.8 Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76, та Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. № 620/378, зобов’язані здійснювати підготовку житлових будинків до сезонної експлуатації, зокрема до роботи в осінньо-зимовий період.

Відповідно до вищезазначених правил, під час підготовки будинку до опалювального періоду необхідно перевірити технічний стан конструктивних елементів будинків, провести скління вікон у під’їздах, ущільнення вікон, вхідних дверей та дверей на горищах, виконати дезінсекцію, дератизацію приміщень теплових пунктів та місць прокладання трубопроводів теплотехнічних систем, розташованих у підвалах житлових будинків, здійснити (якщо необхідно) періодичну повірку теплового лічильника, ревізію запірної арматури на теплових мережах, перевірити та відновити (за необхідності) герметизацію інженерних вводів, виконати ремонт мереж водопостачання, водовідведення, тепло- , водо- , електропостачання, електрощитових, покрівель, відновити (за необхідності) роботу нагрівальних приладів на сходових клітинах та інше.

Готовність житлового будинку до опалювального сезону та пуску теплоносія до системи централізованого опалення підтверджується актом готовності, який надається теплопостачальною організацією, та паспортом готовності будинку до роботи в опалювальний період, що повинен оформлювати балансоутримувач (ОСББ, ЖБК, ОЖБК).

Головне управління житлово-комунального господарства наголошує на необхідності співпраці ОСББ, ЖБК, ОЖБК з теплопостачальними підприємствами щодо отримання актів готовності житлових будинків до опалювального сезону 2017/2018 року.

Без отримання зазначених документів пуск теплоносія до будинку буде неможливим.