Кіровоградщині не вистачає 4 габаритно-вагових комплексів

В останні два роки збільшуються видатки місцевих бюджетів на фінансування робіт з ремонту та утримання комунальних доріг.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Така динаміка, на думку директора департаменту інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації Олександра Корнюші, свідчить про те, що місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання якісного оновлення доріг у межах населених пунктів та належного їх утримання ставиться в пріоритет, і це позитивний посил насамперед жителям цих територій.

Окрім того, Олександр Корнюша торкнувся також досить актуального сьогодні питання – контролю за проїздом автомобільними дорогами загального користування великовагових транспортних засобів. Він повідомив, що розпорядженням голови облдержадміністрації на території Кіровоградщини визначено 7 місць для проведення габаритно-вагового контролю.

За період з 15 лютого по 21 вересня 2017 року управлінням Укртрансбезпеки в області, як органом контролю, перевірено 8932 вантажних транспортних засоби. За результатами проведених перевірок складено 677 актів та нараховано плату (за перевищення ваги вантажу понад нормативні параметри) у сумі 177,425 тисячі гривень.

Разом з тим на сьогодні в області працює лише один пересувний габаритно-ваговий комплекс, що унеможливлює здійснення контролю на основних магістралях.
Олександр Корнюша повідомив, що, з огляду на це, голова обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко звернувся до Кабінету Міністрів з проханням посприяти у вирішенні питання щодо збільшення для Кіровоградщини кількості пересувних габаритно-вагових комплексів з одного до п’яти, що дало б змогу ефективніше здійснювати габаритний-ваговий контроль транспортних засобів на автодорогах області.

Сергій Кузьменко, зі свого боку, зазначив, що є державна програма щодо централізованого придбання таких комплексів, але її реалізація поки що пробуксовує. Тому, якщо до кінця року позитивних змін не станеться, обласна державна адміністрація буде радитися з депутатами обласної ради і пропонувати передбачити в обласному бюджеті наступного року кошти на придбання хоча б одного-двох габаритно-вагових комплексів. Аби можна було контролювати Кіровоградську область не з одного боку, а хоча б із двох-трьох напрямків і, таким чином, зберегти ті дороги, які сьогодні вже є, і ті, які будуватимуться надалі.

Голова облдержадміністрації наголосив, що це дуже важливе, стратегічне питання і доручив своєму заступнику Андрію Коломійцеву тримати його на постійному контролі – з тим, аби були прийняті правильні управлінські рішення щодо збереження дорожнього фонду області.