Два виші обласного центру заборгували значні суми за опалення

За оперативними даними НАК «Нафтогаз України», з початку року підприємства теплокомуненерго області спожили природного газу на 268 мільйонів гривень.

Сплатили майже 272 мільйони гривень (101,5%), повідомила директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ольга Довжук, інформують Новини Кіровоградщини.

Однак ледь не половину суми (123,7 мільйона гривень) спрямували на погашення заборгованості минулих років і лише 148,2 мільйона враховані як оплата за 2017 рік. Таким чином рівень поточних розрахунків становить 55,3%.

Бюджетні установи та організації винні теплопостачальникам 10 мільйонів гривень, у тому числі 5,4 мільйона гривень заборгували установи, що фінансуються з державного бюджету, решта – з місцевих.

У розрізі територій Кіровоградщини заборгованість мають обласний центр – майже 3 мільйони гривень (65,2% від суми загальної заборгованості) та Олександрія – 1,5 мільйона гривень (34,8%).

Щодо державного бюджету, то найбільшими боржниками за послуги з централізованого опалення є два вищі навчальні заклади обласного центру – національний технічний університет та державний педагогічний університет імені В.Винниченка. Якби вони сплатили свої борги, і ДП «Кіровоградтепло», і КП «Теплоенергетик» мали б значно більше фінансових можливостей для підготовки до нового опалювального сезону.