Чотири підприємства області досі не мають актів готовності до роботи в опалювальний період

Чотири теплопостачальні підприємства області досі не мають актів готовності до роботи в опалювальний період.

Про це повідомила на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ольга Довжук, інформують Новини Кіровоградщини.

Щодо підприємств галузі комунальної теплоенергетики, які мають підписати акти готовності до роботи в опалювальний період в інспекції Держенергонагляду, то із 21 підприємства 17 це вже зробили, а чотири досі таких актів не мають. Це МКП «Дім Бобринець», СП ТОВ «Світловодськпобут», КП «Теплоенергетик» (Кіровоград), ТОВ «Захід-Схід-Енерго» (Олександрія). ТОВ «Захід-Схід-Енерго», що опалює школи Олександрії та центральну районну лікарню, досі не подало жодних документів до інспекції Держенергонагляду. КП «Теплоенергетик» хоча й подало, однак до нього є чимало зауважень.

Заступник міського голови обласного центру Наталія Дзюба повідомила, що на даний час не підписані акти готовності теплових господарств двох загальноосвітніх навчальних закладів – № 4 та № 17. У 4-й школі йде ремонт теплотраси, але до початку опалювального періоду обіцяють закінчити роботи. У 17-й школі будується нова газова котельня, від якої опалюватимуться і три дитсадки – №№ 22, 48 та 65.

Виконуючий обов’язки директора КП «Теплоенергетик» Сергій Колотуха повідомив, що нині підприємство перевіряють інспектори Держенергонагляду. Котлове господарство, за його словами, до роботи готове, мережі підготовлені. Є питання щодо забезпечення підприємства альтернативним паливом. Разом з тим вжито заходів щодо одержання від міської ради гарантійного листа про фінансування закупівлі такого палива та укладено угоду з постачальником, який готовий оперативно його поставити.

Про шляхи вирішення ситуації в Олександрії інформували керівники двох управлінь – освіти, молоді та спорту і житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування. Начальник управління освіти Віта Горенко, зокрема, на запитання першого заступника голови облдержадміністрації, чому до цього часу ТОВ «Захід-Схід-Енерго» не зробило жодних кроків для отримання акту готовності, адже підприємство опалює школи Олександрії, прокоментувала це так: "Ми зв’язувались із керівництвом «Захід-Схід-Енерго», вони нині займаються вирішенням цього питання.