Житель села Зелене Компаніївського району потрапив в обласну лікарню після укусу павука хірокантія. Про це повідомляють Новини Кіровоградщини з посиланням на обласний лабораторний центр. Хірокантія – жовтуватого кольору і блищить на світлі, довжина досягає сантиметра. В основному вони були помічені на огородах, на кущах винограднику, але також бували випадки, коли вони потрапляли всередину будинків. Хірокантії неагресивні і кусають тільки з метою самозахисту, коли людина випадково придавить його. Перша допомога при укусах павуків: на місце проколу слід прикласти холодний компрес, краще лід. Якщо вражена кінцівка її треба знерухомити (іммобілізувати), щоб знизити ризик розповсюдження отрути. Довідково:
Особливо небезпечний укус хірокантії для людей, які схильні до алергічних реакцій. Його отрута може викликати некроз тканини, нудоту, нездужання і лихоманку. У рідкісних випадках можуть бути пошкоджені внутрішні органи.
На сьогоднішній день нараховується близько 40 000 різновидів павуків, але небезпеку для людини являють лише деякі з них. Найнебезпечніші представники отруйних павуків – це тарантул, каракурт, а за останні пару років в Україні стали помічати й деякі нові в нашій місцевості види отруйних павуків. Зокрема, хірокантія.
Жителя Компаніївського району вкусив отруйний павук хірокантія
