У Кіровограді відбувся молодіжний форум

????????????????????????????????????

Організатором форуму, що має назву «Молодь Кіровоградщини: здобутки, проблеми, перспективи», є управління освіти, науки, молоді та спорту обласної державної адміністрації.

Про це повідомляється на сайті Кіровоградської ОДА.

Саме в такому форматі (інформаційно-дискусійному, за широкої участі громадських активістів, науковців, представників органів влади, депутатського корпусу та ін.), як зазначалося під час відкриття заходу, він проводиться вперше. Разом з тим є великі сподівання, що форум стане традиційним, дієвим майданчиком для дискусій, де обговорюватимуться проблемні для молоді питання, можна буде поділитися досвідом, власними здобутками, поміркувати над тим, як спільно ці здобутки примножити з користю для всього молодіжного середовища.

З відкриттям кордонів Євросоюзу в молодих українців з’явилося більше можливостей подорожувати в інші країни, спілкуватися з тамтешньою молоддю, переймати корисний досвід, але найголовніше при цьому – повертатися з набутим досвідом до рідного краю, будувати тут, на своїй землі, комфортне, розвинуте суспільство, нову Україну, де житимемо ми і майбутні покоління наших співвітчизників.

Нині на Кіровоградщині мешкають більше 270 тисяч молодих людей віком від 14 до 35 років, а якщо додати до цієї кількості дітей до 14 років, то це, за словами першого заступника голови облдержадміністрації, Сергія Коваленка «велика складова, яка розвиватиме нашу область». Оскільки ж процес децентралізації запущено і він незворотній, майбутнє в Україні, які б складнощі на цьому шляху не були, за спроможними територіальними громадами, молодіжним організаціям, громадським активістам слід активно напрацьовувати алгоритм співпраці з такими громадами. Підсумком напрацювань має стати обов’язкова участь представників молоді у виконавчих органах ОТГ чи навіть створення при цих органах молодіжних рад як дорадчих органів при прийнятті тих чи інших рішень.

Яку роботу в цьому напрямі, у тому числі в законодавчому полі, веде Міністерство, поінформувала Марія Карчевич. Про те, що така робота – життєво необхідна для держави (як на рівні центральних органів влади, так і на рівні місцевих), свідчить озвучена нею статистика. За результатами проведеного опитування, у 2015 році із своїх населених пунктів мали бажання виїхати (будь-куди) 25% молодих людей, у 2016 році – уже 39%.