Столичні експерти дослідили територію захоронення радіоактивних металів в обласному центрі (ФОТО)

Фахівці Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки провели дослідження території захоронення, техніки, яка використовувалася під час виконання земляних робіт та прилеглих до місця захоронення радіоактивних металів житлових масивів.

Про це Новини Кірвовоградщини повідомила прес-служба міськради.

Оперативні аналізи на місці пригоди фахівці змогли виконати впродовж двох годин завдяки унікальному обладнанню автомобіля радіаційної розвідки RANIDSONNI.

За інформацією експерта Едуарда Суховерхого, потужність експозиційної дози (ПЕД) за межами об’єкту склала 0,10 – 0,15 мікрозівертів на годину, максимальна ПЕД на об’єкті не перевищувала 0.6 мікрозівертів на годину. Радіаційний фон у самому місті знаходиться у межах 0,03 – 0,15 мікрозівертів на годину, що є природнім для цієї місцевості. Жодних аномальних підвищень радіаційного фону у місті не зафіксовано. В місцях, де виявлено підвищений рівень ПЕД, встановлена присутність техногенного радіонукліду цезій -137.

— Дані вимірювань свідчать про перевищення природного фону на території із забороненими радіоактивно – забрудненими матеріалами, — відзначив Едуард Суховерхий. – Після обробки отриманих даних фахівці підприємства підготують деталізований звіт і нададуть міській владі відповідні рекомендації.