На Кіровоградщині ліквідували конвертцентр з обігом 200 мільйонів гривень (ФОТО)

Співробітники податкової міліції Кіровоградської області спільно працівниками прокуратури та СБУ припинили діяльність міжрегіонального „конвертаційного центру”.

Він діяв на території Кіровоградської, Київської та інших областей, повідомили Новини Кіровоградщини в ГУ ДФС в області.

Група, у складі 8 осіб, розробила та впровадила в діяльність злочинні схеми, основною ціллю яких було ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Встановлені особи, які отримуючи на рахунки підконтрольних їм суб’єктів господарювання кошти, як платників так і не платників ПДВ, здійснювали подальше переведення їх у готівку та криптовалюту (bitcoin).

Протягом 2016—2017 років злочинці проконвертували більше 200 млн грн, державі завдали збитки у вигляді несплачених податків на десятки мільйонів гривень.

Під час чергового зняття готівкових коштів з банківської установи в учасників конвертаційного центру та в місцях реєстрації підконтрольних злочинцям підприємств вилучили кошти в національній валюті на суму майже 350 тис. грн, 21 печатку фіктивних підприємств, фінансову та бухгалтерську документацію, комп’ютерну техніку та обладнання для майнінгу крептовалют, пластикові банківські картки, розрахункові та чекові книжки, накопичувачі пам’яті, чорнові записи та інше.

На даний час тривають слідчо-оперативні заходи.