Більше 2,7 млн гривень в Олександрії спрямують на розвиток бібліотечних послуг

Міська влада Олександрії ухвалила «Програму розвитку публічних бібліотек міста Олександрії», якою передбачається здійснити ряд заходів для підвищення якості бібліотечних послуг.

Програма розрахована на чотири роки, а на її реалізацію, за підрахунками управління культури і туризму, необхідно 2,79 мільйона гривень, пишуть «Олександрійські новини».

Як відзначають розробники Програми, останнім часом спостерігається зростання інтересу до міських бібліотек серед молоді, однак через хронічне недофінансування бібліотечна система міста не може забезпечити реалізацію усіх потреб відвідувачів. Наразі 80% книжкового фонду становить застаріла література.

Програма, розрахована на чотири роки з 2017 до 2020, потребуватиме 2,68 мільйона гривень з міського бюджету. Уже цього року планується виділити 460 тис грн.

Кошти мають піти, зокрема, на закупівлю літератури для фондів бібліотек (333 тис грн) та придбання періодики (300 тис грн). Ще 410 тисяч витратять на придбання комп'ютерної техніки та облаштування Інтернету. Організація дозвілля для дітей обійдеться бюджету, за підрахунками влади, у 105 тисяч. Але найбільші суми сплановано направити на капітальні та поточні ремонти бібліотек: більше одного мільйона гривень упродовж чотирьох років.

У той же час, Програма є відкритою, тобто передбачає можливість внесення змін і доповнень з огляду на економічні можливості міста.

Нагадаємо, Централізована бібліотечна система міста складається з 13 установ: центральна міська бібліотека ім. О. Пушкіна, центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю. Гагаріна та 11 бібліотек-філій у різних мікрорайонах міста.